Custom image

Committees

COMMITTEES(2017-18)

PHYSICS LAB

SH. GULAB CHANDRA PANDEY,(I/C) PGT(PHY.)

CHEMISTRY LAB

CHEMISTRY (PGT) I/C


BIOLOGY LAB

MS ANUPA FONIA (I/C)

PGT(BIOLOGY)

LANGUAGE LAB

Smt. NEELAM RANI TGT SANSKRIT(I/C)

( PGT) (ENGLISH )

TGT (SANSKRIT )

TGT (ENGLISH )

COMPUTER LAB

SH MANOJ KUMAR MALVIYA,PGT(COMPUTER SCIENCE) (I/C)

COMPUTER SCIENCE INSTRUCTOR

GEOGRAPHY AND SS LAB

MS. MINAXI(I/C)

GEOGRAPHY (PGT)

RAJBHASHA DEPARTMENT

Smt. Neelam Rani TGT (Sanskrit)(I/C)

Sh. Shyam Singh Rathore TGT(S.ST.)

MS NAMITA SINGH ( PRT ).

EXAMINATION DEPARTMENT

SH GULAB CHANDRA PANDEY (PGT PHYSICS )

SH RAMESH YADAV TGT (P&HE)

COMPUTER SCIENCE INSTRUCTOR

ADMISSION

MRS.KABITA HANDIQUE ( PRT) (I/C)

MS PODMAJA MILI, PRT.

SH ADINATH KANDA

CCA

MS.DEEPAMONI BORAH ,PRT(MUSIC) (I/C)


TIME TABLE

SH SHYAM SINGH RATHORE (TGT SST ) (I/C)

MS NAMITA SINGH (I/C)(I-V)

GAMES AND NCC

SH RAMESH YADAV TGT PHE (I/C)


CMP

MS NAMITA SINGH( PRT ) (I/C)

ALL PRT

FURNITURE


SH MANOJ KUMAR MALVIYA ,PGT (COMP.SC.) (I/C)


SUPW

SH Ramesh Yadav (TGT P&HE) (I/C)

MS KABITA HANDIQUE ( PRT )

LIBRARY

MS DHANOMONI SONOWAL (TGT SCIENCE)(I/C)


TEACHING AID

MS PODMAJA MILI (PRT ) (I/C)


MUSIC

MS DEEPAMONI BORAH( PRT MUSIC )  (I/C)


FIRST AID

MS KABITA HANDIQUE ( PRT ) (I/C)


OFFICE

SH MD NASEEM

SH ADINATH KANDA

SCOUT AND GUIDE

MS NAMITA SINGH

ALL SCOUT AND GUIDE TRAINED TEACHERS

NCC

SH RAMESH YADAV (TGT(P&HE) (I/C)


CLEANINESS

SH Shyam Singh Rathore(TGT S.St.) (I/C)

MS DEEPAMONI BORAH ( PRT MUSIC)

MS NAMITA SINGH ( PRT )

DRINKING WATER

MS P MILI( PRT )

Ms.Anupia Fonia( PGT BIOLOGY )

AEP

MS NAMITA SINGH(I/C)

COUNSELLOR

MS B D SHARMA ( PRT )

DISCIPLINE

SH UDAY SINGH CHAUDHARY (छात्र) (I/C)

MS DEEPAMONI BORAH ( PRT )

MS KABITA HANDIQUE( PRT )

MS NAMITA SINGH ( PRT )

ALL CLASS TEACHERS

ACEDEMIC ADVISORY COMMITTEE

SH GULAB CHANDRA PANDEY (PGT PHYSICS ) (I/C)


GRIEVANCE REDRESSAL SYSTEM

SH GULAB CHANDRA PANDEY (PGT PHYSICS ) (I/C)


CAREER COUNSELING

SH GULAB CHANDRA PANDEY (PGT PHYSICS ) (I/C)

ENGLISH (PGT)


REPAIR AND MAINTANANCE

MS KABITA HANDIQUE ( PRT )


ENVIRONMENT CLUB

GEOGRAPHY (PGT)

ENGLISH (TGT)

UNESCO CLUB

GEOGRAPHY (PGT) (I/C)


BIOLOGY PGT

DISASTER MANAGEMENT CLUB

MS KABITA HANDIQUE ( PRT ) (I/C)

BIOLOGY ( PGT)

GEOGRAPHY (PGT)

SH SATYA BHASKAR SINGH TGT

LANGUAGE CLUB

SMT.NEELAM RANI ( TGT)  (I/C)

ALL CLASS TEACHER

SST COMMITTEE

HISTORY (PGT)

GEOGRAPHY (PGT )

ECONOMICS (PGT)

WELCOME COMMITTEE

MS PODMAJA MILI ( PRT ) (I/C)

MS DEEPAMONI BORAH ( PRT )

MS NAMITA SINGH ( PRT )

GEOGRAPHY (PGT )


VIDYALAYA MAGAZINE COMMITTEE

(I/C) (PGT)

ENGLISH (PGT)

ENGLISH (TGT)

 ( PRT )

(LIBRARIAN)

SAFETY AND SECURITY

SH GULAB CHANDRA PANDEY (I/C)

MS KABITA HANDIQUE ( PRT )


WEBSITE COMMITTEE

SH MANOJ KUMAR MALVIYA ( PGT CS)  (I/C)

SH.ROSHAN KUMAR SINHA COMPUTER INSTRUCTOR

ADINATH KANDA

FEE COLLECTION COMMITTEE

SH MD NASEEM (I/C)

SH ADINATH KANDA

ALL CLASS TEACHERS

ENV BEAUTIFICATION COMMITTEE

MS P MILI

PURCHASE COMMITTEE

SH GULAB CHANDRA PANDEY (PGT PHYSICS ) (I/C)

ALL STOCK HOLDERS

STUDENT COUNSIL COMMITTEE

GEOGRAPHY (PGT )

MS.MINAXI ( PGT) 

MS P MILI ( PRT )

ALL CLASS TEACHERS

PA SYSTEM COMMITTEE

SH RAJESH KUMAR MEENA (I/C)

MS KABITA HANDIQUE ( PRT )

CULTURAL PROGRAMME COM.

SMT.DEEPAMONI BORAH ( PGT HINDI)  (I/C)

MS PODMAJA MILI ( PRT )

ALL HOUSE MASTERS

ADVANTURE AND ACADEMIC

TOUR

MS NAMITA SINGH ( PRT )(I/C)

MS KABITA HANDIQUE ( PRT )

PHYSICS,CHEMISTRY,BIO LAB

ATTD.

SH ADINATH KANDA

EXAMINATION PRIMARY

MS PODMAJA MILI ( PRT ) (I/C)

MS KABITA HANDIQUE ( PRT )

STUDENT ALUMNI

MS SONIYA ( PRT )

MS P MILI ( PRT )

CONTRACTUAL TR. APPT.

SH GULAB CHANDRA PANDEY (PGT PHYSICS ) (I/C)

SH SHYAM SINGH RATHORE (TGT)

PHOTOGRAPHY

SH RAMESH YADAV (TGT P&HE ) (I/C)

ENGLISH (PGT)

SCIENCE COMMITTEE

SH GULAB CHANDRA PANDEY (PGT PHYSICS ) (I/C)

ALL SCIENCE TEACHERS

MATHS COMMITTEE

SMT. S D HAZARIKA I/C

CMP SECONDARY

MS.PODMAJA MILI PRT

SMT.KABITA HANDIQUE PRT